نوامبر 11, 2019

در دنیای امروز، حکمرانی داده‌ها جنگ را رقم می‌زند

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در نشستی که با فعالان حوزه تجارت الکترونیک برگزار شد، گفت: این روزها کشورها دیگر بر سر آب نمی‌جنگند، «داده‌ها» هستند که قدرت را تعیین می‌کنند و جنگ ها را راه می‌اندازند.
نوامبر 10, 2019

لایحه موافقتنامه تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با لایحه موافقتنامه چهارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه موافقت کردند.
نوامبر 10, 2019

بهره برداری از ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه در کیش تا سال ۱۴۰۰

تا سال ١۴٠٠ در جزیره کیش، بیش از ٣٠ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی عملیاتی خواهند شد. از سوی دیگر از ٢٨۴ طرح در مناطق آزاد تا سال ١۴٠٠ رونمایی خواهد شد.
نوامبر 9, 2019

چشم انداز ۸ بازار غذایی جهان تا سال ۲۰۲۰

فائو، تازه ترین گزارش چشم انداز غذای خود را منتشر کرد. در این گزارش دو بار در سال وضعیت هشت بازار غذایی جهان برای هر یک از کشورهای جهان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
نوامبر 9, 2019

اتحادیه اروپا دورنمای رشد اقتصادی تا ۲۰۲۱ را پایین آورد

کمیسیون اروپا پیش بینی خود از رشد اقتصادی برای منطقه یورو را پایین آورده و هشدار داده که یک دوره رشد کم و تورم پایین به همراه بی‌ثباتی بالا در انتظار این منطقه است.
نوامبر 9, 2019

توافق تجاری آمریکا و چین در حال آماده سازی برای امضای دو کشور است

توافق آمریکا و چین برای پایان دادن تدریجی به جنگ تجاری ۱۶ ماهه در حال آماده سازی برای امضای ترامپ و شی جین پینگ روسای جمهور دو کشور است.
نوامبر 9, 2019

ممنوعیت واردات ۱ هزار و ۶۵۰ قلم کالا برای حمایت از تولید داخل

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به ممنوعیت ورود یک هزار و ۶۵۰ ردیف تعرفه کالا به کشور گفت: امروز بهترین فرصت برای بخش تولید کشور است که به لحاظ کمی و کیفی با بیشترین جهش ممکن مواجه شود.
نوامبر 9, 2019

آغاز به کار کارگروه مدیریت کیفیت در سازمان توسعه تجارت

سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: به منظور ارتقای کیفیت کالاهای صادراتی، کارگروه مدیریت کیفیت دوباره فعال خواهد شد.
شركت بازرگانی پژواک تجارت ثمین ظفر